W HOŁDZIE POLEGŁYM ŻOŁNIERZOM

Listopad jest miesiącem, w którym szczególnie dużo uwagi poświęcamy tym, którzy odeszli. Zwłaszcza teraz, na początku miesiąca, licznie odwiedzane są cmentarze. Każdy chce na grobie bliskich zapalić znicz, złożyć kwiaty. Ale co z tymi, którzy nie mają bliskich? Co z tymi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny? O nich pamiętały dzieci z grupy „Zajączki” uczęszczające do Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku. W poniedziałek 3 listopada wybrały się na cmentarz w celu odwiedzenia grobów żołnierzy, którzy walczyli za pokój podczas II wojny światowej. Pięciolatki zdawały sobie sprawę, że są to mogiły tych, którzy poświęcili własne życie w walce o wolność naszego kraju. Dzięki temu dzieci mogą dziś spać spokojnie i korzystać z uroków dzieciństwa w gronie rodzinnym, w wolnej Polsce. W hołdzie i podzięce „Zajączki”  zapaliły i postawiły znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ta wizyta pokazała, że przedszkolaki  potrafią w odpowiedni sposób zachować się w tym szczególnym miejscu oraz okazać powagę i zamyślenie.