ŚWIĘTO ZIEMI

Święto Ziemi obchodzone 22 kwietnia, wpisało się w jedno z większych świąt obchodzonych przez Ekoludki. Każdego roku o tej porze, przedszkolaki wyruszają z licznymi postulatami do mieszkańców osiedla, skandując i śpiewając piosenki ekologiczne. W tym roku przesłaniem było „Śmieci mniej-Ziemi lżej”. Jak zwykle spotkało się to z miłą akceptacją, uśmiechami, odczytywaniem haseł przez przechodniów. Kilka dnia wcześniej  dzieci wraz z rodzicami starannie w przedszkolu przygotowały podczas wspólnych zajęć duże plakaty z ekologicznymi hasłami. Rozwijanie świadomości dziecka o poszanowaniu Ziemi jest zadaniem wychowawców i rodziców, a jeśli do tego, dzięki akcji heppeningowej możemy to rozszerzać, jesteśmy z tego dumni.