WIZYTA NAJM£ODSZYCH EKOLUDKÓW W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM W SZAREJKACH

Najm³odsze trzy grupy (3-latki) 20 maja 2015 odwiedzi³y gospodarstwo agroturystyczne w Szarejkach. Na  miejscu na dzieci czeka³o wiele atrakcji. Maluszki podziwia³y piêkne wiosenne krajobrazy, s³ucha³y ¶piewu ptaków, obserwowa³y i karmi³y zwierzêta ¿yj±ce na wsi. Niektóre przedszkolaki pierwszy raz mog³y na „¿ywo” zobaczyæ krowê, owcê, konie, kozê czy te¿ ¶liczne miêkkie króliki.  Na pobliskiej ³±ce „ekoludki” mia³y okazjê do przeprowadzenia obserwacji znanych im owadów o których uczy³y siê w przedszkolu. Zabawom i ¶miechom nie by³o koñca. Na zakoñczenie wycieczki gospodarze przygotowali ognisko, przy którym trzylatki z pomoc± swoich pañ piek³y kie³baski, jad³y ¶wie¿e bu³eczki i  popija³y zdrowy, domowy kompot. Bawi³y siê równie¿ na pobliskim mini placu zabaw w ogrodzie w¶ród zieleni. Gdy nadszed³ czas powrotu z ¿alem opuszcza³y go¶cinne progi Farmy. Na pewno wrócimy tu za rok.