W SZKOLE MUZYCZNEJ

Grupa „Zajączki” skorzystały z oferty dni otwartych w Państwowej Szkole Muzycznej w Ełku. Podczas swojej wizyty miały okazję zobaczyć i posłuchać starszych kolegów w trakcie przygotowanego z tej okazji koncertu. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały również wystawę instrumentów muzycznych. Dzięki pracownikom szkoły dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na ich temat. Niektóre z prezentowanych instrumentów były dobrze znane pięciolatkom, ponieważ korzystają z nich podczas zajęć muzycznych i rytmicznych w przedszkolu. Inne widziały po raz pierwszy. Tym bardziej były nimi zainteresowane.  Wycieczka do Szkoły Muzycznej okazała się więc bardzo ciekawa i pouczająca. Kto wie, może po tej wizycie niektórzy odkryją w sobie zamiłowanie do muzyki i zapragną nauczyć się grać na jednym z oglądanych instrumentów?