TADEK NIEJADEK

Dnia 27.02.2015r. w grupie 4-latki 3 nauczycielka Aneta Kossak przeprowadziła zajęcia dla Rady Pedagogicznej naszego przedszkola. Temat zajęć ,,Tadek Niejadek"- zapoznanie dzieci z zasadami zdrowego żywienia, realizowany był w ramach zadań z Rocznego Planu Pracy placówki oraz Certyfikatu,, Zielonej Flagi".

Zajęcia rozpoczęły się  krótką prezentacją wiersza ,,Tadek Niejadek" w wykonaniu nauczycielki i asystentki, następnie dzieci wyjaśniły dlaczego nie należy spożywać dużej ilości słodyczy, segregowały żywność na zdrową i niezdrową, omawiały korzyści zdrowego odżywiania. Się. Podczas zajęć czterolatki dopasowywały i omawiały elementy piramidy zdrowia, śpiewały  piosenki i ćwiczyły. Podsumowaniem zajęć były hasła zdrowotne wygłoszone przez dzieci a zachęcające do spożywania owoców, warzyw i nabiału.  Na zakończenie zajęć dzieci  otrzymały  odznakę ,,Zdrowego przedszkolaka" oraz zostały zaproszone na owocowo- warzywny poczęstunek.