PROFESOR PYTALSKI ZDRADZA TAJEMNICE ŚWIATŁA

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku odwiedzili pracownicy Akademii Nauki w Olsztynie, którzy przyjechali z pokazem naukowym pt. „Fizyka dla Smyka”. Goście podczas spotkania z pięcio i sześciolatkami przeprowadzili kilkanaście wspaniałych eksperymentów fizycznych, mających na celu przybliżenie tajemnic otaczającego nas świata. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały prowadzącego, który w prosty i przystępny sposób wyjaśniał, co to jest rozczepienie światła, iluzje optyczne, światło stroboskopowe. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały peryskop i kalejdoskop i razem z profesorem Pytalskim próbowały wyjaśnić ich działanie. Chętnie uczestniczyły w zabawach kolorami. Dzięki specjalnym okularom mogły oglądać świat oczami muchy lub karalucha.  Wszystkim ogromnie podobała się taka forma nauki, nikt się nie skarżył i nie nudził. Pokaz „Światło i kolor” był nagrodą zdobytą przez grupę „Zajaczki” i nauczycielki E. Stefanowską i A. Kardyńską w konkursie „Zdrowa i smaczna kompozycja żywieniowa”. Dziękujemy za wspaniała zabawę!