JESIEŃ, JESIEŃ…..MAŁE FORMY TEATRALNE

Sześciolatki „Misie Przedszkolniaki” zapoznają się z piękną literaturą  o jesieni. Gromadząc i poznając „jesienne skarby” z lasu,  dzieci postanowiły przygotować ekologiczną scenkę teatralną  „Leśne duszki i grzyby”. Zachęceni rodzice włączyli się do pomocy i  wykonali stroje. Dzieci dobrały rolę w miarę  własnych umiejętności.  Przedszkolaczki „duszki i grzyby”:  prawdziwek, rydz, kurka, pragnęły pokazać jaka jest  „jesień” oraz zapoznać młodszych kolegów z wyglądem grzybów jadalnych. Ponadto  zakazać zrywania „przepięknego muchomora”. Mali aktorzy bardzo  przeżywali- czy im  się wszystko uda?.  Mimo „sezonowego przeziębienia” dzieci   zaprezentowały teatrzyk. Najpierw występy dla  grupy żłobkowej, a potem  młodszym  grupom przedszkolnym. „Twórczym przedszkolakiem” może być każdy z was,  wystarczy tylko chcieć. Zabawa w teatr dla „małego aktora” to radosne  doświadczenia. Wzmocniła wiarę u naszych wychowanków. Niektórzy „ uzdolnieni” już przygotowują się do kolejnych  występów.