ZDROWO I KOLOROWO NA TALERZU

W grupie 5 - latki 2 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „W jaki sposób dbamy o nasze zdrowie?” Głównym celem zajęć było kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz propagowanie zdrowego i właściwego stylu życia. Dzieci przypomniały rodzicom, czym jest Piramida Żywienia, gdzie wyodrębniały grupy produktów spożywczych i poznawały, które z nich powinny znaleźć się w ich codziennej diecie. Odróżniały zdrową żywność od niezdrowej oraz wyjaśniały, dlaczego owoce i warzywa są źródłem witamin. Rodzice bardzo aktywnie włączyli się w zajęcia, poprzez uczestniczenie w zabawie muzyczno - ruchowej pt. „Gimnastyka”. Wszyscy stwierdzili, że ruch jest bardzo ważny w życiu człowieka i powinien znajdować się na pierwszym miejscu. Dużo radości dzieciom sprawiło wspólne przygotowywanie z rodzicami i degustacja kolorowych i zdrowych kanapek oraz szaszłyków owocowo - warzywnych. Mamy nadzieje, że dzieci przekonały się, jak należy odżywiać się, aby być zdrowymi, silnymi i uśmiechniętymi  przedszkolakami.