ZŁOTA RĄCZKA

Trzylatki z przedszkola uczestniczyły również w warsztatach zorganizowanych przy współpracy z CKPiU. „Misie Lubisie” i „Leśne Duszki” miały okazję sprostać zadaniom postawionym przez nauczycieli zawodów takich jak: malarz, mechanik samochodowy, tynkarz, murarz, ślusarz oraz sprawdzić własne umiejętności i predyspozycje.

Pierwszy etapem zajęć było podzielenie dzieci na 4 grupy i przeszkolenie  w zakresie bezpiecznego poruszania się po salach ćwiczeniowych. Dzieci poznały podstawowe narzędzia pracy. Największe zaciekawienie i zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziła pracownia murarska, malarska oraz mechaniki pojazdowej. Możliwość pomalowania ściany pędzlem czy wałkiem bez żadnych konsekwencji, to radość ogromna. Usiąść za kierownicą poloneza – wrażenie bezcenne!

Zwieńczeniem ciężkiej pracy przedszkolaków były niespodzianki przygotowane przez panią Jolę Mikołajczyk i panią Izabelę Maciejewską. Dzieci otrzymały lizaki w barwach CKPiU, tematyczne kolorowanki oraz dyplomy Złotej Rączki. Wszyscy szczęśliwi i pełni niesamowitych wrażeń wrócili do przedszkola.