„ZMARTWIENIA LEŚNYCH KRASNALI”

Przedstawienie „Zmartwienia leśnych krasnali” poprzedzone było ogromną pracą pań, dzieci i rodziców z grupy 6-latki 2. Przygotowania do prezentacji widowiska trwały kilka tygodni. Pierwszym etapem było opracowanie odpowiedniego scenariusza, następnie zostały przydzielone dzieciom role, nauka piosenek oraz wiele ćwiczeń związanych z mową, mimiką i ruchem. Dzięki rodzicom powstawały piękne stroje, część została wypożyczona z przedszkolnego gabinetu metodycznego. Ostatnim punktem było wykonanie scenerii, w tworzeniu której wzięły udział również dzieci.

Premiera spektaklu dla rodziców dzieci z grupy „Słoneczka” odbyła się w dniu 15.04.2014r. Przedstawienie bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Na twarzach gości był uśmiech i łzy radości spowodowane wspaniałym występem naszych pociech. W kolejnych dniach na prezentację zostały zaproszone dzieci z naszego przedszkola oraz z Miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka” z grupy „Słoneczka”.

Głównym przekazem naszego widowiska było uświadomienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Mali aktorzy, odgrywający role roślin i zwierząt, kierowali apel do widzów z prośbą o zmniejszanie odpadów oraz do ich segregacji w celu ponownego wykorzystania. Przykładem było zastosowanie w inscenizacji instrumentów muzycznych z materiału odpadowego  wykonanych przez dzieci.

Bohaterowie – krasnale swoją postawą dbania o las i propagowanymi hasłami, dążyli do uświadomienia widzów, że za stan naszej planety – Ziemi jesteśmy odpowiedzialni wszyscy.