KONKURS „ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO”

Dnia 6 lutego grupy 5 - latki 2 i 5 - latki 3 zorganizowały konkurs międzygrupowy pt. „Żyj zdrowo i kolorowo”. Głównym celem konkursu było podsumowanie wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji zdrowotnej oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Podczas quizu dzieci z obu grup wykazały się dużą wiedzą na temat zasad prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej oraz zasad dbania o higienę ciała. Przedszkolaki odgadywały zagadki o tematyce zdrowotnej, układały puzzle przedstawiające sytuacje służące zdrowiu oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i w konkurencjach, takich, jak „Mleczny król” czy „Kwaśna cytryna”. Pięciolatki doskonale poradziły sobie z określonymi zadaniami. Na koniec konkursu dzieci przygotowały szaszłyki owocowo - warzywne, po czym nastąpiła degustacja.