„HOKUS POKUS, CZARY-MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY”

Zabawa Andrzejkowa stała się tradycją w naszym Przedszkolu.  Jak co roku w Andrzejki zapanowała w przedszkolu magiczna atmosfera.

30 Listopada w grupie 4-latki 4 „Motylki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat starego, ludowego zwyczaju Oprócz wspólnych i wesołych zabaw z rodzicami dzieci mogły również przekonać się, jaka przyszłość ich czeka poprzez wróżby. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku przez klucz.

Tajemnicza i jednocześnie bardzo radosna atmosfera już od samego rana zapowiadała, że wydarzy się coś niezwykłego w grupie czterolatków „Pszczółki”. Podekscytowane dzieci z wyraźnym zaciekawieniem poznawały ludową tradycję wróżenia w wigilię imienin Andrzeja oraz odkrywały tajemnice swoich przyszłych losów. Dzieci dowiedziały się m. in. kto jako pierwszy wyjedzie na fantastyczną wycieczkę, jaki zawód przyjdzie im wykonywać, a także co czeka ich w najbliższej przyszłości. W czasie wesołego spotkania, nie zabrakło też zadania, które przygotowała dzieciom czarownica z ,,Łysej Góry’’, a mianowicie ułożenie kluczy w pary oraz dobieranie ich wg wielkości. Czas pomiędzy wróżbami wypełniły tańce i pląsy przy wesołej muzyce. Na koniec wszystkich wróżb, czekał słodki poczęstunek od czarownicy, która przyleciała do przedszkolaków na miotle.

Grupa żłobkowa „Żuczki” również bawiła się w ten magiczny i tajemniczy dzień i gościła u siebie wróżki.