POCZYTAJ MI PRZYJACIELU

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych, bowiem kontakt z książką ma ogromne znaczenie w dalszej edukacji dziecka, jak i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, a czytanie rodzinne pozwala stworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości i dobrego kontaktu z pociechą.

Mając na uwadze wszelkie dobro płynące z czytania dzieciom nauczycielki w grupie „Misie Lubisie” zorganizowały szereg atrakcji czytelniczych. Akcję „Poczytaj mi przyjacielu” zainaugurowali uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku z koordynatorką Panią Katarzyną Mosiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wierszy: „Słoń Trąbalski”, „Lokomotywa”, „Murzynek Bambo”. Młodzież przygotowała dzieciom szereg niespodzianek związanych z akcją. Własnoręcznie wykonane ilustracje do każdego utworu pozwoliły na przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć. W bajkowym pociągu J. Brzechwy dzieci umieszczały w kolejności żyrafy, słonie, szafy… Labirynt,  który miał przejść  Słoń Trąbalski by trafić do domu, okazał się nie lada trudnością do pokonania. Każde dziecko po wykonaniu zadania w nagrodę otrzymało naklejkę.

„Misie Lubisie” wraz z paniami dziękują Karolinie, Natalii, Julicie i Maćkowi z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku.

Akcja czytania dzieciom potrwa do końca listopada. Na przedszkolaków czeka jeszcze sporo atrakcji czytelniczych.