DZIEŃ KOTA

W obchodach związanych Międzynarodowym Dniem  Kota uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Przygotowania do tego spotkania trwały parę dni, podczas których dzieci uczyły się różnych piosenek o kotach np.: „My jesteśmy kotki dwa”, „Dzień Kota”  czy „Kotek Kłopotek”. Po odśpiewaniu piosenek przyszedł czas na głośne czytanie wiersza J.Tuwima „Kotek” oraz kocie konkurencje. Nie mogło zabraknąć takich zadań jak: picie mleka z kubeczka, zwijania kłębka wełny, rozwiązywania zagadek o znanych kotach, przeliczania kotów oraz ponadczasowych zabaw takich jak „Uciekaj myszko do dziury”. Na koniec dzieci miały okazję przetestować swoje kocie ruchy przy muzyce tanecznej oraz zwinnie przejść przez tor przeszkód. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie, dzięki któremu jeszcze bardziej polubiły koty i z radością będą świętowały ten dzień za rok.