DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W EKOLUDKACH

Kontakt z żywym słowem wyparła telewizja, której narzędziem jest nie język lecz obraz. Robimy wszystko, by nasze dzieci nie dorastały w ubogim językowo środowisku. Książki są źródłem niewyczerpalnych wrażeń, przeżyć i wzruszeń. Wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania, pomagają dzieciom w wieku przedszkolnym w przyswajaniu pewnych treści programowych. Bajki są nośnikami ważnych, uniwersalnych wartości moralnych. Czytanie ich uczy najmłodszych odróżniania dobra od zła.

Grupy czterolatków Leśne Duszki i Misie Lubisie wzięły udział w projekcie Dni Przedsiębiorczości, organizowanym przez Gimnazjum Nr 2 w Ełku. Uczennice klas trzecich przeczytały dzieciom piękne baśnie. Dodatkowo cenną zaletą wspólnego czytania bajek było dostarczenie przedszkolakom radości. Nigdy nie powinno ono kojarzyć się z przymusem czy nudą. Głośne czytanie stało się nie tylko modne, ale przede wszystkim powszechne. Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać o korzyściach jakie płyną z obcowania z literaturą. Czytanie jest ponadczasowe. Przedszkolaki dziękują za możliwość skorzystania z tej możliwości.