OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. W związku z tym w naszym przedszkolu zorganizowano specjalny happening, którego uczestnikami byli mali ekolodzy. Adresatem tego przedsięwzięcia  była społeczność lokalna.

W tym wyjątkowym  dniu dominował kolor niebieski, który kojarzy nam się z wodą. Mali ekolodzy przygotowywali się do tego  ważnego wydarzenia bardzo starannie. W ramach obchodów Światowego Dnia Wody  plakaty, transparenty oraz ulotki  przedszkolaki wykonały wraz z rodzicami na zajęciach otwartych, w ramach ekologicznego projektu pt. ,,SŁUŻY DO PICIA SŁUŻY DO MYCIA BEZ NIEJ NA ZIEMI NIE BYŁOBY ŻYCIA’’.

Celem wspólnego wydarzenia było przekazanie wiedzy na temat ochrony wody, dbania o jej czystość oraz uświadomienie znaczenia wody w przyrodzie. Warto dodać, iż świętowanie Dnia Wody zwiększa świadomość dzieci na temat jej oszczędzania.