PRZEDSZKOLNY KONKURS ,,JESTEM EKO – MOJA ZABAWKA Z RECYKLINGU’’ ROZSTRZYGNIĘTY!

W  ramach ,,Kampanii Litter Less – Śmieci mniej’’ został rozstrzygnięty wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczno–techniczny pt. ,,JESTEM EKO – MOJA ZABAWKA Z RECYKLINGU’’.

Konkurs ten adresowany był do wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Zadaniem wychowanków było  wspólne wykonanie z rodzicami zabawki z materiałów, nadających się do recyklingu. Celem konkursu było  pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzenie wyobraźni oraz fantazji, a także  wspieranie więzi  rodzinnych łączących dzieci i rodziców poprzez umożliwienie wspólnego tworzenia.

Na konkurs napłynęło łącznie 20 prac. Wszystkie były  piękne, estetyczne, a przy tym niepowtarzalne! Do ich oceny  powołano specjalne Jury, które brało pod uwagę: pomysłowość, dobór materiałów odpadowych , a także technikę wykonanej pracy.  Po wnikliwej obserwacji  przyznano trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia.

Zarówno laureaci  jak i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Fundusze pozyskane na zakup upominków pochodzą z kampanii  ‘’Litter Less’’. Organizatorzy dziękują : wykonawcom prac, ich rodzicom i opiekunom oraz komisji oceniającej za życzliwe zainteresowanie konkursem.

Gratuluje sukcesów młodym artystom.