HAPPENING ULICZNY

W ramach działań Kampanii "Litter Less - Śmieci mniej" oraz Międzynarodowego Dnia Ziemi dzieci z grup 5-latków oraz 4-5 latków z naszego przedszkola wzięły udział w happeningu ulicznym. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami a także rodzicami  wymyśliły i wykonały transparenty z hasłami zachęcającymi wszystkich do przyjaznego  zachowania się w kontakcie z przyrodą. Maszerując ulicami osiedli Kochanowskiego, Kilińskiego i Bogdanowicza „Ekoludki” głośno skandowały treść haseł takich jak: „Śmieci mniej, Ziemi lżej”, „Nie zaśmiecajmy Naszej Planety”, „Śmieci segregujmy przyrodę  szanujmy”, „Świat przetrwa wszystko ale nie wysypisko”, „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Celem naszych działań jest  zwrócenie uwagi na problem nadmiernego konsumpcjonizmu wśród współczesnego społeczeństwa,  propagowanie idei segregacji odpadów ze szczególnym uwzględnieniem gospodarstw domowych, w których żyją nasi wychowankowie, kształtowanie odpowiedzialności za najbliższe środowisko.