„KĄCIK PANI JESIENI”

10 października odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu pt. Kącik Pani Jesieni”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci, uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci jak i nauczycielek.

Przez ostatni miesiąc dzieci z wszystkich grup przedszkolnych przy współudziale rodziców  i nauczycielek urządzały jesienne kąciki przyrody. W specjalnie wydzielonym miejscu w każdej sali gromadzono obiekty przyrody ożywionej i nieożywionej. Każdy kącik wykonany został bardzo estetycznie i oryginalnie. Zaprezentowane okazy wywoływały zaciekawienie i chęć ich poznania.  Jury miało  nie lada problem w przyznaniu miejsc. Ostatecznie jednak I miejsce przyznano grupie „Żabki”, II miejsce zajęła grupa „Duszki leśne”, a III miejsce przypadło grupie „Misie Lubisie”. Pozostałe grupy otrzymały wyróżnienia.  Pani dyrektor Anna Sierotko wręczyła wszystkim grupom atrakcyjne nagrody i dyplomy oraz podziękowania nauczycielkom. Kolejne emocje czekają nas podczas wiosennego konkursu na najładniejszy kącik przyrody.