EKOLUDEK MĄDRA GŁÓWKA - KONKURS MATEMATYCZNY

W listopadzie odbył się konkurs międzygrupowy, w którym wzięły udział dwie grupy dzieci 4-letnich: „Motylki” i „Pszczółki”. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz organizowanie warunków do rozwijania pamięci logicznego myślenia, zdolności kojarzenia i skupienia uwagi.

Przed dziećmi z obu grup były zadania matematyczne z zakresu: przeliczania, klasyfikowania, znajomości figur geometrycznych, porównywania oraz orientacji przestrzennej. Mimo iż konkurencje nie były łatwe, przedszkolaki radziły sobie z nimi doskonale. Konkurs przebiegał w przyjaznej i wesołej atmosferze. Wszystkie dzieci na zakończenie otrzymały dyplomy. Ekoludki doskonale wykazały się nie tylko umiejętnościami, ale również wiadomościami zdobytymi w trakcie edukacji przedszkolnej. Mamy nadzieję, iż wspólne zmagania w konkursie zachęcą wszystkich przedszkolaków do polubienia matematyki.