KONKURS PRZYRODNICZO-MATEMATYCZNY U MOTYLKÓW I PSZCZÓŁEK

Uczestnikami konkursu, którego  celem było budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym, były dwie grupy dzieci 4-letnich. Dzieci w trakcie zmagań konkursowych zgłębiały tajniki wody a mianowicie: wysłuchiwały odgłosów wody, przeliczały kropelki liczebnikami głównymi i porządkowymi, wycinały na czas zwierzęta żyjące w wodzie, tworzyły przeciwstawne zbiory z rzeczami, które potrzebują, jak również i nie potrzebują wody do życia. Nie zabrakło także kulinarnej konkurencji, podczas której przedszkolaki rozpoznawały smaki i zapachy wody. Ponadto ekoludki zapoznały się z właściwościami wody, biorąc udział w doświadczeniach  i odgadując co pływa, co tonie.

Po wzmożonym wysiłku intelektualnym, przyszedł czas na konkurencję sportową w postaci pokonania toru wodnego. Jak się później okazało, sprawił on dzieciom największą radość! Na zakończenie wspólnych zabaw, każdy przedszkolak otrzymał upominek w postaci baniek mydlanych. Pomimo niełatwych zadań stawianych dzieciom do wykonania wykazały się one nie tylko ogromną wiedzą ale i doskonałą sprawnością fizyczną. Mamy nadzieję, iż grupowe zmagania przyczyniły się do pogłębienia wiedzy dzieci o naszej planecie i jej potrzebach.