„EKOLUDEK MAŁY I DUŻY PRZYRODZIE SŁUŻY”

Pod takim hasłem w grupie „Kotki” i „Motylki” odbył się konkurs międzygrupowy. Głównym celem konkursu było kształtowanie czynnej postawy wobec ochrony przyrody i uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecania środowiska. W tym dniu w obu grupach dominował kolor zielony. Przedszkolaki odgadywały zagadki słowne, układały puzzle oraz segregowały  ilustracje przedstawiające sytuacje zagrażające i chroniące środowisko. Największą radość sprawiła dzieciom zabawa „Prawda czy fałsz?”. Zadaniem przedszkolaków było udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie poprzez podniesienie zielonego kółka, które oznaczało prawdę. Konkurs zakończył się podliczeniem punktów w postaci kolorowych liści. Okazało się, że obie grupy zwyciężyły, ponieważ był remis. W nagrodę za aktywne uczestniczenie w konkursie dzieci otrzymały dyplomy „Małego Strażnika Przyrody”.