WARSZTATY KARMELARSKIE W EKOLUDKACH

9 czerwca 2016 r. grupa „Misie Lubisie” uczestniczyła w warsztatach karmelarskich „Ciuciu Cafe”-  pierwszej manufaktury słodyczy na Mazurach. Tego dnia sala „Misiów Lubisiów” zamieniła się w „fabrykę lizaków”. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w pokazach połączonych z warsztatami, w których każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać swojego lizaka i zabrać go do domu.

Czterolatki miały okazję obserwować cały proces produkcyjny od momentu wylania karmelu na blat, poprzez nadawaniu mu smaków i kolorów aż do momentu pakowania gotowych produktów (lizaków). Zaskakującym momentem dla przedszkolaków było to jak karmel żółty zamienił się w kolor biały, takie czary mary.

Do produkcji lizaków wykorzystano  wyłącznie naturalne składniki bez sztucznych  barwników i ulepszaczy

Pokazy te były nie tylko ciekawą i widowiskową atrakcją dla dzieci ale także lekcją historii na temat tradycyjnego wytwarzania produktów