„MAŁY MI¦, PLUSZOWY MI¦”

Nie ma chyba żadnego domu, w którym s± dzieci,  żeby na łóżku lub półeczce nie siedział mi¶. Każdy z nas pamięta pewnie swojego ulubionego pluszaka, który dotrzymywał nam towarzystwa i pomagał w nocy odegnać złe sny.  Mi¶ to nadal bardzo popularna w¶ród dzieci zabawka.  25 listopada obchodzimy ¦wiatowy Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia dzieci z grupy „Jagódki” przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Maluchy ogl±dały i opisywały wygl±d zabawek, dzieliły wg kolorów i wielko¶ci, liczyły i bawiły się razem z nimi w kółeczku w „Stary niedĽwiedĽ mocno ¶pi”. Każdy mógł poprzytulać i potańczyć z pluszakiem. Na zakończenie dzieci uzupełniły naklejkami obrazki oczywi¶cie  z niedĽwiadkiem. To był bardzo wesoły dzień.

Również wychowawczynie wszystkich grup dzieci 4-letnich, zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy w Krainie Pluszowych Misiów. Najpierw dzieci brały udział w zabawach w rytm misiowych przebojów pt.: ,,NiedĽwiadek’’, ,,Mały Mi¶’’, ,,Jad±, Jad± Misie’’. Poza ¶piewaniem i tańczeniem, przed dziećmi pojawiły się nie lada wyzwania. Nie zabrakło też konkurencji, quizu oraz konkursów. Dzieci musiały wykazać się duż± umiejętno¶ci± i wiedz±, układaj±c misiowe puzzle i zgaduj±c, z jakich bajek pochodz±. Jednym z kolejnych zadań było układanie sylwety misia z kół, z czym dzieci poradziły sobie doskonale! Jak przystało na prawdziwych ,,misiów-łasuchów’’ - nie zabrakło też wyjadania miodku z talerza. Chyba wła¶nie to zadanie, najbardziej przypadło dzieciom do gustu! Zwieńczeniem tego wspaniałego ¶więta było wspólne obejrzenie bajki pt. ,,Mi¶ Uszatek‘’.

Także grupa  żłobkowa "Żuczki" obchodziła ¦wiatowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy przynie¶li ze sob± ukochane pluszaki. Mił± niespodziank± były odwiedziny Misia Uszatka, który poczęstował dzieci słodk± przek±sk±. Ten dzień w żłobku był pełen rado¶ci i wspólnej zabawy w towarzystwie pluszowych przyjaciół.