MIKOŁAJKOWE SPOTKANIA

Każde dziecko chce spotkać prawdziwego św. Mikołaja. W piątek 4 grudnia, wszystkie dzieci z naszego przedszkola i żłobka miały taką możliwość.

Grupy „Pszczółki”, „Leśne Duszki”, oraz „Misie Lubisie” wspólnie postanowiły ugościć św. Mikołaja. Spotkanie poprzedzone było zabawą integracyjną,  podczas której dzieci odpowiadały na zagadki dotyczące św. Mikołaja, obejrzały teatrzyk kukiełkowy którego bohaterem był ukochany święty, a także bawiły się w pokonywanie drogi do dalekiej Laponii, gdzie Mikołaj mieszka wraz ze swoimi pomocnikami-elfami.   Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat życia Mikołaja, recytowały o nim wiersze i śpiewały piosenki. Gdy św. Mikołaj dotarł do przedszkola, dzieci  powitały go z ogromną radością.

Wspólnie z grupą 4-latki 4 „Motylki” świętowały grupy 3-latki 4 „Żuczki” oraz 4-5 latki „Kotki”. Przed przybyciem Mikołaja odbyły się konkursy międzygrupowe m.in.: układanie puzzli z postacią Świętego Mikołaja, zagadki słowne, zabawy ruchowe oraz tory przeszkód. Po wykonaniu wszystkich konkurencji, dzieci przywitał Mikołaj z dużym workiem prezentów, który został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę, recytowały wiersz, a następnie zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy. Po wyczerpujących tańcach przedszkolaki miały szansę zrobić zdjęcie z Mikołajem oraz poprosić go o wymarzony prezent.

Okazało się, że Mikołaj zostawił prezenty dla wszystkich dzieci w salach. Przedszkolaki otrzymały nowe zabawki do swoich grup, a także indywidualnie paczki ze słodyczami do domu. Wszystkie dzieci na pamiątkę wykonały zdjęcia ze św. Mikołajem i zaprosiły go do siebie na zabawę choinkową.