MUZYKA TO JEST FAJNA SPRAWA

Dzieci z grupy ,,Pszczółki’’ i ,,Motylki’’ zaprosiły na spotkanie do przedszkola niecodziennego gościa, muzyka – Pana Daniela. Podczas wspólnej zabawy pt. ,,Muzyka fajna sprawa do przedszkolaków dziś przemawia’’ przedszkolaki  stanęły przed nie lada wyzwaniem- musiały rozwiązać zagadki słowne i muzyczne. Rozróżniały dźwięki wysokie, jak i niskie,  rozpoznawały instrumenty muzyczne. Zgodnie z tematyką spotkania,  uwieńczeniem tego wydarzenia, były wspólne zabawy muzyczno-ruchowe ,,Muzykanci - konszabelanci’’ czy też ,,Boogi-woogi’’. Dzieci były bardzo aktywne. Nie było czasu na nudę!

Niesamowite brzmienie instrumentów, dostarczyły dzieciom wielką radość oraz niecodzienne doznania. Kontakt z żywą muzyką jest doskonałą okazją do tego, aby przedszkolaki od najmłodszych lat rozbudzały i rozwijały w sobie  wrażliwość na dźwięki i potrzebę kontaktu z muzyką. Za możliwość organizacji spotkania dziękujemy serdecznie Panu Danielowi.