NASZE INSTRUMENTY

Dzieci z grupy „Jagódki” miały do wykonania w domu wspólnie z rodzicami ważne zadanie. Musiały zastanowić się i wykonać instrument z surowców wtórnych. Pomysły były różne. W sali pojawiły się między innymi: gitary zrobione z plastikowych butelek po płynach do prania, bębenki z puszek lub pudełek, grzechotki z butelek i guzików, tamburyno z papierowych talerzyków. Wszystkie instrumenty były pomysłowo i starannie wykonane i co najważniejsze, można było na nich zagrać. W wykonanie niektórych oprócz dzieci i rodziców zaangażowali się również inni członkowie rodziny – babcia lub starsza siostra. Dostarczone przez dzieci instrumenty zostały wyeksponowane w formie wystawy w szatni a specjalnie powołana komisja nagrodziła te najciekawsze. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki. Wykonane przez siebie instrumenty trzylatki wykorzystały do zajęć i zabaw muzycznych. Zagrały na nich dla koleżanki, która tego dnia obchodziła właśnie czwarte urodziny.