SPOTKANIA Z POLICJANTEM

Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci na początku roku szkolnego wiele nauczycielek zaprosiło do grup na spotkanie Funkcjonariuszy Policji. Podczas spotkań mundurowi wyjaśniali dzieciom, w jaki sposób bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu i na placu zabaw oraz jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola. Omawiany i demonstrowany był sposób poruszania się na przejściu dla pieszych, gdzie znajdują się sygnalizatory świetlne oraz gdzie jest ich brak.

Następnym zagadnieniem było omówienie numerów telefonów do służb mundurowych, które dzieci powinny znać. Policjanci zwrócili również szczególną uwagę na to, aby dzieci nie podawały swoich danych nieznajomym.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione rekwizyty, które zostały zaprezentowane dzieciom. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę policyjną, czapkę oraz inne gadżety, które są potrzebne w pracy. Na podwórku na dzieci czekała niespodzianka w postaci radiowozu policyjnego, który był do ich dyspozycji.