ŚWIĘTO FLAGI

2 maja 2016r. w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej tradycją stało się śpiewanie przez chętne przedszkolaki patriotycznych piosenek przed Urzędem Miasta w Ełku.

Dzieci z grupy 4-5 latki reprezentowane przez: Patrycję Anisiejko, Vanessę Rybaczonek, Zuzię  Greń, Gabrysię  Mierzykowską, Zosię Olszewską i Mikołaja Kacprzaka zaśpiewały piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Dzieci wraz z rodzicami doceniają jeden  z najważniejszych symboli narodowych i chętnie świętowały z innymi mieszkańcami  miasta.  W samo południe pod ełckim ratuszem można było zobaczyć różnorodne występy wokalno-taneczne i  dostać flagę - polską lub ełcką. Po krótkim wystąpieniu prezydenta Artura Urbańskiego Ełczanie ustawili się w długą kolejkę po flagi, rozdawane przez prezydenta miasta, starostę ełckiego Marka  Chojnowskiego i przewodniczącego  rady miasta, Dariusza Wasilewskiego. Dzieci za swój występ dodatkowo otrzymały puzzle o Ełku i lizaki w barwach naszego miasta. Prezentowały się pięknie w oryginalnych beretach z polskimi orzełkami. Grupę przygotowały nauczycielki: D. Żylińska i A. Łupińska.