SZCZYPIORNIAK W PRZEDSZKOLU

Grupa "Misie Lubisie" z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" jako pierwsza wzięła udział w projekcie "Szczypiorniak w przedszkolu".

Obecnie współczesne dzieci prowadzą głównie siedzący tryb życia. Rozwój nowych technologii sprawił, że najmłodsi najchętniej spędzają wolny czas przed telewizorem, komputerem czy laptopem. Aby uatrakcyjnić zajęcia ruchowe w przedszkolu bardzo chętnie przyjęliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie „Szczypiorniak w przedszkolu” zainicjowanym przez zawodników z Ełckiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak”. Dlatego też grupę „Misie Lubisie” odwiedził tata naszej wychowanki Pan Artur Bućko, najlepszy strzelec. Sala przedszkolna zamieniła się w boisko. Ile trzeba ćwiczyć, jak wcześnie trzeba zacząć treningi, ile osób liczy drużyna, ile bramek trzeba zdobyć, jak zostać mistrzem, oraz jakie są zasady gry w piłkę ręczną i w co wyposażony jest każdy zawodnik, dzieci miały okazję dowiedzieć się od Pana Artura podczas zajęć.

Nasz gość przybył do nas w swoim sportowym stroju. Zanim dzieci rozpoczęły grę musiały najpierw wziąć udział w rozgrzewce. Misie Lubisie miały okazję strzelać piłką do bramki, w której stał Pan Artur. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały różne ćwiczenia proponowane przez sportowca. Po zmaganiach sportowych dzieci otrzymały lizaki, kolorowanki, długopisy, „smycze”. Dziękujemy Panu Arturowi za wspaniałe przeżycia. Życzymy jak najwięcej sportowych sukcesów dla całej drużyny „Ełckiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak” w Ełku.