CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE DLA „EKOLUDKÓW”

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”od wielu lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej prowadzone w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dzięki temu przygotowujemy dzieci nie tylko do podjęcia nauki w szkole, ale również wzbogacamy ich wiedzę z dziedziny zdrowia, kształcimy postawy prozdrowotne, umożliwiamy nabycie określonych umiejętności oraz prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków. Działania te wynikają z przynależności naszej placówki  do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

29 września 2015 r. podczas Wojewódzkiej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie, która w tym roku odbyła się w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu pani wiecdyrektor Małgorzata Ignatowicz oraz nauczycielki pani Anna Konopko i pani Agnieszka Parzych  odebrały z rąk Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty przyznany nam na kolejne trzy lata CERTYFIKAT WARMIŃSKO MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY SZKOŁA PROMUJACA ZDROWIE. To wydarzenie poprzedzone było dwuletnimi działaniami  przedszkola  promującymi zdrowy styl życia  w aspekcie dbałości o bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu w domu i na podwórku. Całą uroczystość uświetniły pokazy multimedialne nagrodzonych placówek, stoiska tematyczne związane ze zdrowym żywieniem oraz wykłady: „Aktywność ruchowa na receptę od lekarza i psychologa”, „Cukrzyca, choroby metaboliczne i niedobory witaminy D w chorobach nowotworowych”.

Jesteśmy dumni nie tylko z kolejnego Certyfikatu SzPZ, ale także z tego, że udało nam się w naszych staraniach o niego zachęcić dzieci i ich rodziców do aktywnego udziału i upowszechnić zasady zdrowego stylu życia. Mamy też zamiar kontynuować nasze inicjatywy i działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie  przez kolejne lata.