WIOSENNY QUIZ

Głównym zamierzeniem wspólnego spotkania przedszkolaków było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych połączonych z towarzyszącą w życiu każdego przedszkolaka ,,Królową Nauk’’ - matematyką.

Do rywalizacji przystąpiły obie grupie czterolatków: ,,Pszczółki’’ oraz ,,Motylki. Podczas quizu dzieci miały okazję wykazać się ogromną wiedzą o aktualnej porze roku, zdobytą na drodze edukacji przedszkolnej. Spośród czterech pór roku, musiały odnaleźć wiosnę i odszukać wszystkie elementy, które kojarzą się z obecną porą roku. Ponadto przedszkolaki klasyfikowały sylwety ptaków wg wielkości i koloru, przeliczały sylwety bociana oraz żabek, określały kogo jest więcej, kogo mniej.

Na wspólnym spotkaniu nie zabrakło także zagadnień dotyczących łąki. W związku z tym, przedszkolaki rozróżniały i nazywały zwierzęta, owady oraz układały puzzle przedstawiające kwiaty rosnące na łące. Po wzmożonym wysiłku intelektualnym przyszedł czas na taniec oraz śpiew. Aby wyrazić swą radość z obecnej pory roku ,,Ekoludki’’ zaśpiewały piosenki: ,,Wiosna w błękitnej sukience’’ oraz ,,Nie śpijcie kiedy wiosna’’. Następnie przystąpiły do interpretacji ruchowej znanego utworu ,,Wiosna’’ – A.Vivaldiego.

Quiz zakończył się podliczeniem punktów w postaci uśmiechniętych figur geometrycznych. Jak się później okazało: obie grupy zdobyły taką samą ilość punktów. Dzieci spisały się na medal, dlatego też na pamiątkę tego dnia każdy otrzymał odznakę ,,Młodego Ekologa’’. Ten kolorowy i wyjątkowy dzień, pełen wiosennego klimatu pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.