W MARCU JAK W GARNCU

W marcu w grupie 4-latki 2 „Leśne Duszki” odbyły się zajęcia otwarte dla Rady Pedagogicznej pt. „W marcu jak w garncu” zabawy ruchowo-muzyczno–plastyczne. Podczas zajęć dzieci miały okazję utrwalić wiadomości na temat aktualnej pory roku- przedwiośnia, rozwijać swoją wrażliwość muzyczną, obrazować ruchem zjawiska atmosferyczne oraz doskonalić swoje umiejętności plastyczne.   Czterolatki w trakcie kolejnych zadań muzycznych utrwaliły nazwy instrumentów: dzwonków, tuby, trójkąta i fletu. Wyjaśniły znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu” wrzucając do wielkiej makiety garnka poszczególne elementy marcowej pogody: śnieg, deszcz, słoneczko, wiatr. Mieszały pogodę drewnianymi łyżkami wykorzystując je następnie do wystukiwania rytmu podczas śpiewu piosenki. Drewniane łyżki na zakończenie zajęć posłużyły do wykonania wiosennych kwiatów. Podczas zajęć wykorzystane zostały również elementy kinezjologii edukacyjnej w czasie inscenizacji utworu „Orzeszki” oraz onomatopeje podczas recytacji przez dzieci wiersza. Z wielką uwagą i zaangażowaniem czterolatki brały udział w zajęciu czynnie uczestnicząc we wszystkich proponowanych aktywnościach.