WYCIECZKA DO STACJI UZDATNIANIA WODY

W marcu dzieci z grupy „Kotki” i „Motylki” udały się na wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody w Przekopce. Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu: ,,Służy do picia, służy do mycia bez niej na Ziemi nie byłoby życia’’.

W Stacji Uzdatniania Wody specjaliści uświadomili dzieciom, jaką drogę musi przejść woda, by mogła trafić do naszych kranów. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały miejsca kolejnych etapów jej uzdatniania. Następnie udały się do miejsca Ujęcia Wody, gdzie mogły obejrzeć jedną ze studni czerpiących wodę. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zwiedzenia obiektu. Przedszkolakom pokazywano niedostępne, na co dzień miejsca, opowiadano o urządzeniach i maszynach, które widziały po raz pierwszy.

Dzieci dowiedziały się również, że woda, którą piją z kranu pochodzi ze studni głębinowych, jest napowietrzana, a następnie oczyszczana z nadmiaru manganu i żelaza, dzięki czemu nasza „kranówka” jest bardzo zdrowa.

Wycieczka miała na celu ukształtowanie właściwej postawy dzieci w zakresie poszanowania wody i jej racjonalnego wykorzystania. Przedszkolaki bardzo serdecznie podziękowały za przekazaną wiedzę, na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały upominki od pracowników PWiK.