WYPRAWA NA WYSPĘ MATEMATYCZNĄ

Dzieci podczas pobytu w przedszkolu przygotowują się do podjęcia nauki w szkole.  Jest to więc dobry czas, aby w codzienną edukację i zabawę włączyć elementy matematyki. Zgodnie z tym działania podejmowane przez nauczycieli są ukierunkowane między innymi na rozwijanie kompetencji matematycznych u dzieci. Jednym z takich działań w naszym przedszkolu było zorganizowanie w maju konkursu na kącik matematyczny pod hasłem „Wyprawa na wyspę matematyczną”. Wzięły w nim udział wszystkie grupy przedszkolne. Specjalnie powołana komisja obejrzała, oceniła i wybrała trzy najciekawsze. Jury brało pod uwagę pomysłowość, kreatywność oraz oryginalność i różnorodność w sposobie przedstawiania tematu. Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej, aktywizowanie dzieci, zachęcanie do przejawiania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów w procesie zdobywania wiedzy z zakresu edukacji matematycznej.