„MOTYLKI DBAJĄ O SWOJE ZDROWIE”

Grupę 4-latki 4 „Motylki” odwiedziła pani Pielęgniarka. Pani Renata przyszła w białym fartuchu i z tajemniczym pudełkiem. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała, na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody i właściwie się odżywiać. Wyjaśniła przedszkolakom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Omówiła różne akcesoria, które znajdowały się w apteczce, takie jak strzykawka, bandaże, termometr czy ciśnieniomierz.

Oczywiście wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę w postaci kolorowej naklejki - „Dzielny Pacjent”. Serdecznie dziękujemy pani Renacie za przybycie do naszej grupy, mile spędzony czas i za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.