ZDROWO I KOLOROWO

Grupa 4 - latki 4 „Motylki” postanowiła na zajęciach własnoręcznie przygotować pyszną i witaminową sałatkę z owoców, które były przyniesione z domów. Wszyscy mieli uśmiechnięte minki na widok smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przedszkolaki dokładnie umyły rączki, potem ubrały fartuszki, w których wyglądały jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowały umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.