ZIMOWY LAS

Dwie grupy 5-latków(5-latki1i 5-lakti2) wybrały się  na wycieczkę do Nadleśnictwa Ełk w Mrozach. W lesie spotkały się z panem leśniczym, który opowiedział dzieciom o zwyczajach zwierząt leśnych w okresie zimowym. Wspomniał oczywiście o potrzebie dokarmiania zwierząt. Pokarm, który wcześniej został zgromadzony przez  dzieci na balu ekologicznym, znajdował się już w nadleśnictwie. Pozostało tylko zabrać część pokarmu i wyruszyć do lasu aby dokarmić zwierzęta. Po drodze dzieci  obserwowały wygląd szkółki leśnej, nazywały drzewa, szukały karmników dla ptaków. Pan leśniczy zorganizował  również atrakcję, która bardzo ucieszyła dzieci. Pięciolatki zostały podzielone na dwie grupy i obdarowane dwiema drewnianymi skrzynkami. W jednej z nich były pieczątki drzew, zwierząt więc dzieci z chęcią przystąpiły do stemplowania na kartkach utrwalając przy tym nazwy zwierząt i drzew. Druga grupa otrzymała skrzynkę z pieczątkami śladów różnych zwierząt leśnych. Na śniegu dzieci odbijały ślady zwierząt, nazywały je i chętnie wymieniały się pieczątkami. Miło było bawić się i ogrzać przy palącym się ognisku.

Na zakończenie  pobytu pan leśniczy obdarował każde dziecko książeczką pt „Drzewa w lesie”. Dzieci wróciły do przedszkola  bardzo zadowolenia z pobytu w lesie, bogate w wiedzę i doznania a otrzymane prezenty wykorzystają na zajęciach w przedszkolu.