BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE

Pod koniec kwietnia, grupa "Wiewiórki" wybrała się na pieszą wycieczkę po mieście. Celem wyprawy były przede wszystkim ćwiczenia w przechodzeniu przez jezdnię. Nasze przedszkolaki, umiejętnie przestrzegały wszelkich zasad bezpieczeństwa, stosując się do sygnałów na sygnalizatorze świetlnym. Ponadto dzieci odczytywały sens informacji podanych w formie stosowanych oznaczeń i symboli na ulicy. Tym samym poznawały znaki drogowe, takie jak: "przejście dla pieszych", "droga rowerowa". Nasi wychowankowie, mieli okazję brać udział w lekcji na temat orientacji w bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Co więcej, dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas spaceru w sytuacjach zagrożenia. Po wyprawie wszyscy bezpiecznie wrócili na teren przedszkola.