BEZPIECZNI PODCZAS WAKACJI

19 czerwca „Jagódki” gościły u siebie przedstawicieli Straży Miejskiej w Ełku. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z ubiorem i wyposażeniem pracowników służb pilnujących porządku w mieście oraz dowiedziały się na czym polega ich praca. Goście, w bardzo ciekawy sposób, przedstawili czterolatkom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pobytu na podwórku, nad wodą, w domu i w trakcje wakacyjnych wyjazdów. Strażnicy przypomnieli również o podstawowych zasadach, jakimi należy się kierować podczas przechodzenia przez ulicę w miejscach do tego celu wyznaczonych, czyli po pasach. Dzięki przyniesionej przez nich macie imitującej prawdziwą  ulicę z „zebrą” czterolatki mogły poćwiczyć pod okiem specjalistów prawidłowe przechodzenie przez ulicę. Wszystkie dzieci przeszły próbę pomyślnie i w nagrodę otrzymały odblaskowe misie, które mają nosić przy sobie w widocznym miejscu. Dzięki temu zwiększy się ich widoczność na drodze, a co się z tym wiążę, również ich bezpieczeństwo. Dzieciom bardzo podobała się wizyta pracowników Straży Miejskiej i już teraz zaprosiły ich na kolejną wizytę po wakacjach, w nowym roku szkolnym.