WIZYTA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

Dzieci 4 letnie z grupy „Wiewiórki” wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku. Przedszkolaki miały okazję przejechać się komunikacją miejską MZK, ucząc się tym samym kulturalnych zachowań  w miejscu publicznym oraz zasad bezpieczeństwa na drodze. W bibliotece radośnie przywitano nas już od samych drzwi, zapraszając na bajkoterapię. Nasi „mali czytelnicy” mieli okazję poznać zasób bajkowych książek, nawet z efektem 3D! Po bajkoterapii, pracownik biblioteki zaprosił nas do zabawy plastycznej pt. „Jajko wielkanocne”. Tu nasi „mali artyści” wykazali się twórczą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy bezpiecznie wrócili do przedszkola. Bibliotekę Miejską odwiedzimy jeszcze nie raz, gdyż to dopiero początek naszej przygody z literaturą.