DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 4 listopada 2016 roku obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Każde dziecko przebrało się za swą ulubiona postać. Przedszkolakom z grupy „Wiewióreczki” i „Żuczki”  zostały przybliżone różne baśnie i bajki z pouczającymi morałami cenionych pisarzy. Dzieci miały możliwość ocenić postępowania bohaterów oraz zmienić bieg wydarzeń rozwijając tym samym swoją wyobraźnię. Do wspaniałej zabawy dołączyła grupa „Biedroneczek”. W ramach niespodzianki dzieci obejrzały przedstawienie teatralnege „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków” .Dodatkową atrakcją w tym dniu okazał się Spongebob, który przybył do „Małych Sówek” w towarzystwie animatorów z Sali Zabaw „Tęcza” w Ełku. Przedszkolaki chętnie bawiły się i tańczyły z naszymi gośćmi, z radością pozowały do zdjęć. Animatorzy wypełnili czas naszym maluszkom organizując im różnorodne  zabawy. Rozwijały one kreatywność, otwartość wychowanków. Było dużo dziecięcej radości, szczęścia, a przecież takie są założenia pracy z dziećmi w przedszkolu. Na zakończenie dzieci w podziękowaniu za wspólną zabawę  wręczyły gościom słodki upominek. Pracownicy Tęczy przygotowali dla każdego dziecka świecące bransoletki  oraz zaproszenia do Sali Zabaw. Tego dnia nie brakowało bajkowej aury.