DARY JESIENI, CIEKAWE I KOLOROWE, DO ZABAWY GOTOWE

26 października w grupie „Żuczków” 4-latków 4, odbyły się  zajęcia otwarte dla rodziców. Nauczycielka B. Rusak dla poszerzania wiedzy przyrodniczej o jesieni, wykorzystała zgromadzone przez wychowanków dary z ogrodu, lasu i parku. Kasztany, żołędzie, szyszki  i liście  były narzędziem, do kształtowania  sprawności manualnych. Dzieci segregowały okazy przyrodnicze, nazywały i porównywały kształt i wielkość. Grupowanie i liczenie to fascynująca zabawa małego dziecka. Wystukiwanie refrenu i śpiewanie  piosenki „Kasztanek” rozweseliło dzieci i okazało się interesującą zabawą. Potem przy stolikach przedszkolaki mogły rysować i  przyklejać zasuszone listki. Wspólnie z zaproszonymi rodzicami  komponowały  „jesienny bukiet”. Dzieci  bawiąc się tak, ukazywały umiejętności logicznego myślenia. Dodatkowo ukierunkowywane przez nauczycielkę starały się szybko sprostać postawionemu  zadaniu. Zajęcia matematyczno - artystyczne umożliwiły rodzicom podpatrywanie opanowanych już sprawności swojego dziecka, a nawet zdolności. Wszystkie czterolatki były aktywne na zajęciach, a  pokonując kolejne zadania uczyły się współpracy w grupie.