Z WIZYTĄ U DZIADKA ANI

21 czerwca „Jagódki” skorzystały z zaproszenia dziadka jednej z dziewczynek chodzącej do grupy i odwiedziły go w pracy. Podczas wizyty w Gospodarstwie Rybackim w Ełku czterolatki zwiedziły obiekt i zapoznały się z pracą ludzi przy hodowli ryb. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały pstrągi, jesiotry i czerwono-pomarańczowe jazie, które kojarzyły się im ze złotą rybką z bajki. Te niestety nie były czarodziejskie i nie chciały spełniać życzeń, ale i tak było na co popatrzeć. Największą jednak atrakcją była możliwość obejrzenia żywej ryby z bliska. Pracownicy, specjalnie dla maluchów, wyłowili wielkiego jesiotra, którego wszyscy podziwiali przez chwilę, bo nie mógł przecież przebywać zbyt długo poza wodą. Na terenie gospodarstwa dzieci spotkały również wędkarzy łowiących ryby w wielkim stawie porośniętym tatarakiem i grążelami żółtymi. Dzięki ich uprzejmości obejrzały sprzęt wędkarski potrzebny do łowienia ryb i dowiedziały się, że aby złapać choć jedną rybę trzeba w ciszy, cierpliwie czekać nawet wiele godzin. A to nie jest takie łatwe. Na koniec wizyty „Jagódki” wykonały pamiątkowe zdjęcie z ogromnym pstrągiem i obiecały odwiedzić pana Marka w następnym roku szkolnym.