DZIEŃ DRZEWA DZISIAJ MAMY, WIĘC O DRZEWACH PAMIĘTAMY

O Światowym Dniu Drzewa pamiętały  dzieci z grupy „Jagódki”. Podczas zajęć opisywały wygląd drzew jesienią oraz odgadywały ich nazwy po liściach i owocach. Wspólnie szukały odpowiedzi na pytania, po co nam drzewa i czy ludzie mogą bez nich żyć. Czterolatki szybko doszły do wniosku, że bez drzew nie istniałoby życie na Ziemi. Dlatego wszyscy ludzie, duzi i mali, muszą dbać i opiekować się drzewami, żeby cieszyły nas swoim widokiem i produkowały tlen. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne wykorzystując do nich zebrane podczas wycieczki do lasu liście. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego pana leśniczego grupa otrzymała sadzonki drzew, które zostały posadzone na terenie ogrodu przedszkolnego. Teraz czterolatki będą musiały się nimi opiekować aby wyrosły na silne, duże drzewa.