ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jadą ,jadą misie… Dnia 25 listopada dzieci z grup „Biedronki:, „Jagódki” „Jeżyki” i „Żuczki”, „Sówki”, „Wiewióreczki” spotkały się  w holu przedszkola z ukochanym domowym misiem. Bawiąc się przy muzyce i ruchu, zaakcentowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzielne przedszkolaczki na podstawie  tekstu pokazywały, kto to taki ten Miś.  Słuchając opowiadania nauczycielki, dzieci naśladowały poczynania „psotnika”. Ponadto, brały udział w zabawach sprawnościowych pt. „Wędrówka misiów po leśnej dróżce ”. A kogo spotkały dzieci   podczas muzycznej zabawy? Oczywiście swawolnego Uszatka i Felka, odwiedziły nas „ogromne wesołe” miśki , które  tuląc się do dzieci, przyjaźnie zachęcały do wspólnych tańców. Ekoludkom panie przedstawiły bajkę „ Złotowłosa i trzy Misie”po której dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną” Mój Miś”. Przedszkolaki bawiły się w „Starego niedźwiedzia”, „Bańkę łap”. Wiele radości doznały też dzieci smakując z talerzyka „ Kubusiowy  miodek”. Najweselsze przedszkolaczki tańczyły z  „Gumisiami”. Przy skocznych piosenkach, dzieci tworzyły długie  korowody i swobodne tańce  z misiem. Było radośnie. Dzieci niechętnie odjeżdżały do swoich sal.

Uroczysty Dzień Misia w grupie „Tygrysków i „Muchomorów” rozpoczął się od stworzenia „misiowego” kącika. Następnie Każdy Przedszkolak z wielką radością prezentował swojego wyjątkowego przyjaciela, który towarzyszył mu w czasie rozwiązywania zagadek, quizów i zadań przygotowanych przez panie nauczycielki. Misie okazały się dobrym pomocnikiem i partnerem do wspólnych śpiewów i tańców. Na zakończenie dnia panie zrobiły maluchom i ich gościom wspólne, zdjęcie, a „Tygryski” i „Muchomorki” wykonały wspólną pracę plastyczną – dużego misia i panią misiową, które będą wspaniałą pamiątką tego „misiowego” święta.

"Żuczki" z II gr. żłobkowej dołączyły do świętowania Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy przyniósł swojego kolorowego, burego, małego, czy dużego ukochanego misia. Niespodzianką były odwiedziny "prawdziwego" misia. Nie zabrakło zabaw integracyjnych takich jak taniec, zabawa z piosenką, czy wspólne kolorowanie misia. Świętowanie wzbudziło w dzieciach wiele pozytywnych emocji i jeszcze większą sympatię do przytulanki jaką jest miś kumpel do zabawy i lek na nocne koszmary.

Spotkanie zakończyło się małym, słodkim poczęstunkiem.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie - Pluszowe misie „opanowały” przedszkolaki także z z grup: 5-latków. „Misie Lubisie”, „Leśne Duszki”, „Pszczółki” oraz „Motylki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. W trakcie obchodów przedszkolaki poznały historię święta, uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych oraz miały okazję degustować miód. Dzieci w trakcie uroczystości zaprezentowały również swoją wiedzę o Misiach poprzez odgadywanie zagadek słownych, słuchowych oraz układanie puzzli.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.