DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W EKOLUDKACH

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień  Przedszkolaka. Z tej okazji  w Miejskim Przedszkolu i Żłobku  ,,Ekoludki’’  w Ełku  zostały zorganizowane  konkursy oraz zabawy. Ogłoszenie Dnia Przedszkolaka w całej Polsce przez Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, to doskonała propozycja wspólnego działania środowiska wychowania przedszkolnego.

Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania przedszkolaki ze wszystkich grup pięcioletnich odśpiewały „Hymn Przedszkola”. Wspólna zabawa, tańce, śpiew, a także zagadki słowne, to tylko niektóre z atrakcji, jakich doświadczyły dzieci w to szczególne dla nich święto. Podczas uroczystości ,,Misie Lubisie’’, ,,Leśne Duszki’’ oraz ,,Pszczółki’’ i ,,Motylki’’ dumnie maszerowały kolorowym korowodem wokół przedszkolnego korytarza.

Na zakończenie programu  panie złożyły  dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super  Przedszkolaka. Symbolem tego dnia, stały się kolorowe baloniki w rękach każdego dziecka, z którymi Przedszkolaki udały się do ogrodu przedszkolnego.

Tego dnia „Muchomorki”, „Tygryski”, „Wiewióreczki” i „Biedroneczki” obchodziły również Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nauczycielki grup zorganizowały wspólne zabawy integracyjne, zabawy z chustą animacyjną oraz zawody międzygrupowe. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów i tańców. Największą zaś atrakcją było przekłuwanie kolorowych balonów z życzeniami. Śmiało możemy powiedzieć, że Dzień Przedszkolaka w „Ekoludkach” był dniem szalonej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha!

W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka  dostarczył wszystkim dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno dzieci będą je długo i ciepło wspominać.  Pamiętajmy jednak, że w ,,Ekoludkach’’  dbamy, aby  każdego dnia było ciekawie i wesoło.