ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia czterolatki z grupy „Jagódki” przyniosły do przedszkola maskotki przedstawiające ich ulubione zwierzęta. Dzieci opowiadały, dlaczego je lubią i jak należy się nimi opiekować.  Piesek, kotek, chomik czy króliczek w domu to nie zabawka tylko żywe stworzenie, o które należy dbać i obdarzać uczuciem. Jedna z dziewczynek przyniosła bardzo ciekawą książeczkę o dzikich zwierzętach żyjących w dżungli. Czterolatki z wielkim zainteresowaniem oglądały ilustracje i słuchały głosów poszczególnych zwierząt. Na koniec każde z dzieci mogło zamienić się w wybrane zwierzątko wkładając jego maskę i naśladując sposób poruszania się i głos. Wszystkim  spodobała się zabawa więc na pewno ten dzień zapamiętają na długo.