ELIMINACJE DO II PRZEGLĄDU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Jesienna pogoda nie nastraja nas pozytywnie. Krótsze dni, mniejsza ilość światła słonecznego, deszczowa aura zmniejszają naszą aktywność. Dobrym sposobem na poprawę samopoczucia jest śpiew i aktywne słuchanie muzyki, która to ma niepodważalny wpływ na nastrój dziecka.

W piątkowe przedpołudnie w przedszkolu odbyły się eliminacje do II Przeglądu Piosenki Przedszkolnej „Jesienne muzykowanie”. W wyniku eliminacji wstępnych nauczycielki wyłoniły łącznie 22 dzieci w postaci zespołów czy solistów z grup 4, 5, 6–letnich. Mali artyści zaśpiewali przepiękne jesienne utwory w całej gamie i kolorystyce od nostalgicznych po humorystyczne, reprezentując bardzo wysoki poziom.

Jury na czele z przewodniczącą Panią Dyrektor miało ogromny problem z wyłonieniem finalistów. Po burzliwej i owocnej dyskusji, ostatecznie wybrano 2 zespoły i solistkę, którzy będą reprezentować MPiŻ „Ekoludki” na II Przeglądzie Muzyki Przedszkolnej w Niezapominajce.

Wszyscy  uczestnicy otrzymali upominki, które wręczyła Pani Dyrektor, życząc powodzenia  w wielkim finale.

Celem tego spotkania było również ukazanie uroków jesieni poprzez śpiew. Jesienna dekoracja oraz barwne stroje dopełniły nasz zamierzony cel.