KONKURS „CO O OGRODZIE WIEDZĄ PRZEDSZKOLAKI”

Konkurs „Co o ogrodzie wiedzą przedszkolacy?”, odbył się w ramach realizacji projektu ekologicznego, współfinansowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. W zmaganiach udział wzięły: 4 latki 5 „Wiewiórki” i 4 latki 1 „Jagódki”. Zabawę rozpoczęto od rozpoznawania i nazywania rodzajów roślin ogrodowych. Co więcej,  dzieci miały możliwość dopasować zwierzęta ogrodowe do ich domów, czy sklasyfikować mieszkańców ogrodu, od tych żyjących w innych środowiskach. Podczas ćwiczeń słuchowych zadaniem przedszkolaków było rozpoznanie odgłosów różnych gatunków zwierząt, oraz rozróżnienie tych, które można spotkać w ogrodzie. Nie zabrakło zabaw ruchowych przy muzyce klasycznej, w ramach odpoczynku od pracy umysłowej. Ostatnia z konkurencji to przechadzka po „ścieżce ogrodowej”, podczas której należało zebrać sylwety wskazanych kwiatów. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.